Сыныбы: 6 а, ә, б, в
Сабақтың тақырыбы: Қайталау сабағы. Сабақ жоспары.
Сабақтың мақсаты: Өткен тақырыптарды, тарауды
Білімділік: қорытындылап, оқушылардың алған
білімдерін әрі қарай толықтырып,
гидросфера тарауындағы өткен сабақтардан
алған білімдерін қайталау.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, зейінін,
танымдық қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды су қорын қорғау, ластанудан
сақтау туралы экологиялық білім беру.
Сабақтың көрнекілігі: әр түрлі суреттер, карточка, интерактивті тақта, т.б.
Сабақ түрі: қайталау сабағы
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
-
“Мұхит” тобы
Гидросфераның құрамдас бөліктерін ата
-
“Өзендер” тобы
Өзен бөліктерін ата
-
“Көлдер” тобы
Көлдерді пайда болуына қарай нешеге бөлеміз?
Ретімен орналастыр
-
Тынық мұхиты Пуэрто-Рико
-
Атлант мұхиты Зонд
-
Үнді мұхиты Гренланд теңізі
-
Солтүстік Мұзды мұхит Мариан
Сандар сөйлейді
-
Пуэрто-Рико 11022 м
-
Зонд 8742 м
-
Гренланд 7729 м
-
Мариан 5527
Теңге ілу
Орамал тастау ойыны
1. Цунами дегеніміз не?
Су астындағы өте қатты жер сілкінуден н/е жанартаулардың атқылауынан туатын толқындар
2. Тайфун дегеніміз не?
Тынық мұхитта жазда және күзде соғатын сұрапыл дауыл
3. Көл дегеніміз не?
Жер бетіндегі суға толған табиғи ойыс
4. Жер асты суы дегеніміз не?
Жер қыртысының жоғарғы бөлігіндегі сулар
5. Минералды су дегеніміз не?
Құрамында еріген заттар мен газдар кездесетін жер асты суы
6. Мұздық дегеніміз не?
Бір жерге жинақталған мұз
Аударыспақ ойыны
2 топ бір-біріне сұрақтар қояды
Кім көп жазады?
Өткен тақырыптар бойынша географиялық атаулар жазу.
Сабақты қорытыу.
Үйге тапсырма:
“Гидросфера” тарауы бойынша өткен тақырыптарды қайталап келу
«Гидросфера» тақырыбына реферат жазу
№1орта мектеп
Қайталау сабағы
Тақырыбы: “Гидросфера” тарауы бойынша өткен тақырыптарды қайталау
Өткізген: География пәнінің мұғалімі Избасханова Ж.К.
2010 жыл