Бекітемін: Күні: Сыныбы: 3 «В». Пәні: Бейнелеу өнері.
Сабақтың тақырыбы |
Пуантилизм деген не? |
||
Сілтеме |
3 сынып. «Бейнелеу өнері» оқулығы мен оқыту әдістемесі. Алматы. Атамұра 2014 жыл. |
||
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға тың мәліметтер беріп, білімді қалыптастыру, жаңа мағлұмат беру. Сабақ оқытудың негізгі үрдісін есте қалдыру, оқушы санасына терең сіңіру. Сурет салдыру арқылы оқушыларды тазалыққа, ұқыптылыққа үйрету. |
||
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар тың мәліметтер біліп, білімдерін қалыптастырады. Сабақ оқытудың негізгі үрдісін есте қалдыру арқылы, санасына терең сіңіреді. Сурет салдыру арқылы оқушыларды тазалыққа, ұқыптылыққа үйренеді. |
||
Негізгі идея |
Пуантилизм өнерінің ерекшелігіне өз ойларын қағаз бетіне бейнелеу арқылы жеткізе біледі, пуантилизмге қандай композиция керектігін түсінеді. |
||
Сабақтың көрнекілігі |
Интериактивті тақта, слайд, күз мезгілі суреттері, плакаттар, түрлі-түсті маркерлер. |
||
Оқытудың әдіс-тәсілдері |
Ой қозғау. Сұрақ-жауап. Сөзжұмбақ. «Кім шапшаң» ойыны. Топтық жұмыс. Жұптық жұмыс. Жеке жұмыс, деңгейлік тапсырма. |
||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ақпараттық ресурстар, көрнекі құралдары |
Бағалау |
|||
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын орнату. Сыыныпты түгелдеу.
4 түс арқылы топқа бөлу Қызыл түс-батылдық түсі-табандысың. Көк түс-сабырлылық түсі-шыдамдысың Жасыл түс-жайлылық түс-кеңпейілдісің Сары түс-жылылық түсі-мейірімдісің. |
4-топқа бөлінеді |
АКТ Пуантилизм түрінде салынған суреттер.
Қызыл. Көк. Сары. Жасыл. |
Үй тапсырмасы 7 минут |
Натюрморттың көңіл күйге түс түрлерінің әсерлілігін талдау, талқылау. |
Сұрақтарға жауап береді |
Жұмыс дәптері |
Негізгі бөлім 20 минут |
Топтық жұмыс: Табиғатты пуантилизм түрінде саламыз
Жұптық жұмыс: «Пуантилизм» сөзіне сөзжұмбақ беру.
Жеке жұмыс: «Құмыра» натюрмортын пуантилизм түрінде салу.
|
Сурет салып, жоба қорғайды.
Сөзжұмбақ шешу
Оқушылар өздерінің қабілетіне сәйкес сурет салады. Деңгейлік тапсырма |
Суреттер, маркер. Екі жұлдыз, бір ұсыныс Бағдаршам арқылы бағалау
Бірін-бірі бағалау |
Сергіту сәті, 3-минут |
«Ақбұлақ» әніне жаттығу жасау. |
||
Қорытынды 5-минут |
Кері байланыс, сұрақ-жауап арқылы.
|
||
Үйге тапсырма |
Еркін тақырыпта пуантилизм түрінде сурет салып келу.
|